Etusivu
Choose language

Keskusliitto Kalastus Kaikkea kalasta Kalastuksenvalvonta Kalastusalueet Osakaskunnat Kaupallinen kalastus Tuotteet

Kalatalouden Keskusliitto
Malmin kauppatie 26
00700 Helsinki
Puhelin (09) 6844 590
Fax (09) 6844 5959
Email kalastus@ahven.net
 
Etusivu
Extranet
 

Itäisen Uudenmaan kalastusalue / Östra Nylands fiskeområde

Yhteystiedot | Jäsenyhteisöt | Kalastusluvat | Erityismääräykset | Kartat | 
Kuulutukset | Käyttö-ja hoitosuunnitelmat | Muuta  | Kuvaus

Muuta

Kalastuksenvalvojat

Kalastuksenvalvojat

-Mauri Suojanen, Pernajan länsiosat, puh. 040 589 6692, mauri.suojanen@gmail.com

- Timo Salmia, Pernajan etelä- ja itäosat, Koskenkylänjoki, puh. 0400 628 648, info@trophyfishing.fi

- Vesa Peltoluhta, Loviisan kaupungin vesialueet, puh. 0400 487 746, vesa.peltoluhta@gmail.com

- Petri Vainio, Vahterpään etelä ja länsipuoli, Klobbfjärden, puh. 050 590 1310, petri.vainio@firomet.fi

- Mikko Salonen, merialue Vahterpään itäpuolella, puh: 0400-926 039, mikko.salonen@caverion.fi

- Sampo Vainio, Koskenkylänjoki, Loviisanjoki, Taasianjoki, puh. 050 592 2514, sampo.vainio@vesi-ilma.fi

- Juha Niemi, Koskenkylänjoki, Loviisanjoki, Taasianjoki puh. 050 571 0335, juha.niemi@vesi-ilma.fi

- Gabi Lindholm, koko alue –tiedustelut puh. 050 404 2738, gabi.lindholm@kolumbus.fi